ASYSTA CHIRURGICZNA Z ELEMENTAMI ERGONOMII (WARSZTAT) – EASY SURGE

TERMIN I MIEJSCE

Greendent ul.Szumna 31, 93-333 Łódź

brak

450pln

PROGRAM SZKOLENIA

Rozpoczynamy cykl szkoleń praktycznych w gabinecie w Łodzi, na które zapraszamy osoby z doświadczeniem celem utrwalenia swoich umiejętności oraz osoby rozpoczynające pracę przy zabiegach chirurgicznych. Szkolenie to ma na celu podniesienie kompetencji w zakresie chirurgii oraz implantoprotetyki, jest ono nastawione wyłącznie na doskonalenie umiejętności praktycznych. W trakcie szkolenia każdy uczestnik zapozna się oraz przećwiczy wszystkie procedury wymagane podczas asystowania przy zabiegu chirurgicznym. Praktycznie przedstawimy prowadzenia pełnej dokumentacji. Omówione zostanie postepowanie z pacjentem przed, w trakcie i po zabiegu i wiele innych ważnych elementów, które zawarte są w agendzie szkolenia.

Jeśli Masz pytania zadzwoń.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA – Asystowanie przy zabiegach chirurgicznych z elementami ergonomii

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Blok I

 1. Wstępne przygotowanie gabinetu

 2. Jałowe przygotowanie gabinetu

 3. Przygotowanie narzędzi i materiałów do gabinetu

 4. Przygotowanie pacjenta

 5. Przygotowanie zespołu stomatologicznego

 6. Czynne asystowanie przy zabiegu chirurgicznym:

 • asysta niesterylna

 • asysta sterylna

 • praca na „4 ręce”

Blok II

 1. Dezynfekcja i sterylizacja – prowadzenie książki sterylizacji

 2. Dokumentacja medyczna – przygotowanie, omówienie i prawidłowe wypełnianie dokumentacji potrzebnej do zabiegów chirurgicznych, zgoda na zabieg, wskazania…

 3. Instruktaż higieniczny

Blok III

 1. Instruktaż higieniczny pacjenta chirurgicznego po zabiegu

 2. Instruktaż higieniczny Pacjenta implantoprotetycznego

 3. Wizyty kontrolne

Każdy z uczestników podczas szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzające ukończenie szkolenia.

 

PROWADZĄCY

Magda.IMG_0117-1-1024x923

dypl.hig.stom. Magdalena Suszyńska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z kilkuletnim stażem. Swój rozwój,doświadczenie i pasję zawdzięcza współpracy z fantastycznymi lekarzami różnych specjalizacji, których spotkała na swojej drodze zawodowej. Praca w jednej z klinik stomatologicznych zainspirowała ją do poszerzania wiedzy na temat istoty czynnej asysty i pracy ergonomicznej oraz profesjonalnej obsługi Pacjenta. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji. Jej cechą charakterystyczną jest nieustanna potrzeba doskonalenia się. W listopadzie 2014 r. podczas zebrania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w Instytucie Stomatologii w Łodzi, miała przyjemność wygłosić wykład nt.Profesjonalna wizyta higienizacyjna. Wykładowca na sesji dla asystentek i higienistek stomatologicznych towarzyszącej 11 Sympozjum Central European Implant Academy w 2015 r. w Krakowie. Na co dzień przeprowadza zabiegi z zakresu higieny, profilaktyki i opieki pozabiegowej pamiętając o zasadzie „Pacjent świadomy, Pacjentem zmotywowanym”. Wykładowca w Policealnej Szkole dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych w Łodzi. Od 2015 r prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla asystentek i higienistek stomatologicznych. W wolnych chwilach prowadzi zajęcia z zakresu higieny jamy ustnej w przedszkolach i szkołach podstawowych. Praca jest jej pasją, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem pragnie się z Państwem podzielić podczas swoich wykładów.