CHOROBY BŁONY ŚLUZOWEJ ORAZ PRZYZĘBIA – EASY PERIO

TERMIN I MIEJSCE

brak

brak

brak

PROGRAM SZKOLENIA

Rozejrzyj się!…czyli – pacjent nie kończy się na zębach.W szkoleniu z zakresu rozpoznawania i leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej przedstawimy to co najważniejsze w leczeniu pacjenta przeprowadzanym przez cały zespól stomatologiczny – podejście holistyczne, skupiające się na badaniu stomatologicznym jako całości – nie tylko zębach. W części dotyczącej chorób błony śluzowej opowiemy o tym, co najczęściej można zaobserwować w kontakcie z pacjentem, szczególnie podczas wizyt higienizacyjnych. Uczestnicy dowiedzą się, jak diagnozować i rozpoznawać podstawowe choroby błony śluzowej, kiedy pacjenta można uspokoić, a kiedy lepiej skierować do specjalisty. Wczesne wykrywanie nowotworów jest rzeczą decydującą o ich wyleczeniu – mamy nadzieję, że wiadomości wyniesione z naszego szkolenia pomogą uczestnikom ustrzec siebie i swoich pacjentów przed zbyt późną diagnozą.Największy nacisk w szkoleniu przyłożony będzie do praktycznego rozpoznawania różnych objawów częstych chorób – oraz na ich leczeniu. Każdy z uczestników przećwiczy, jak przeprowadzić pełne badanie stomatologiczne i prawidłowy wywiad, a także zmierzy się z rozpoznaniem najczęstszych zmian na błonie śluzowej.

Blok I: Błona śluzowa jamy ustnej

Badanie pacjenta i wywiad chorobowy
Budowa prawidłowej błony śluzowej
Zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej w przebiegu chorób ogólnoustrojowych i związane z wiekiem
Zaburzenia rozwojowe
Rozpoznawanie podstawowych zmian podczas wizyty higienizacyjnej (na wargach, błonie śluzowej warg, policzków, dziąseł, języka, podniebienia i dna jamy ustnej)
Leczenie niechirurgiczne

Blok II: Podział i leczenie chorób dziąseł i przyzębia

Budowa przyzębia
Czynniki ryzyka w chorobach dziąseł i przyzębia
Zapobieganie chorobom dziąseł i przyzębia – profilaktyka domowa i profesjonalna
Choroby dziąseł i przyzębia – podział
Leczenie niechirurgiczne chorób dziąseł i przyzębia
Faza podtrzymująca leczenia periodontologicznego

Blok III: Leczenie chirurgiczne chorób błony śluzowej i przyzębia, podstawy onkologii w pracy asystentki i higienistki stomatologicznej.

Leczenie chirurgiczne zmian na błonie śluzowej, laseroterapia i leczenie wspomagane
Diagnostyka przedonkologiczna i wczesne rozpoznawanie zmian nowotworowych

Blok IV – warsztat praktyczny:

Ćwiczenia praktyczne: badanie węzłów chłonnych, skory twarzy i błony śluzowej jamy ustnej
Badanie podstawowych wskaźników zdrowia dziąseł i przyzębia
Pełna karta oceny ryzyka chorób.

PROWADZĄCY

admin-ajax

lek.dent. Aleksandra Szczepkowska

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pasjonatka chirurgii i implantologii, uczestniczka wielu kursów krajowych i międzynarodowych z zakresu implantoprotetyki, periodontologii oraz stomatologii estetycznej. Autorka i współautorka prac naukowych.Podczas warsztatów implantologicznych firmy Catedral wprowadziła w asystowanie w implantologii już ponad 200 higienistek i asystentek stomatologicznych z całej Polski.

Magda.IMG_0117-1-1024x923

dypl.hig.stom. Magdalena Suszyńska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z kilkuletnim stażem. Swój rozwój,doświadczenie i pasję zawdzięcza współpracy z fantastycznymi lekarzami różnych specjalizacji, których spotkała na swojej drodze zawodowej. Praca w jednej z klinik stomatologicznych zainspirowała ją do poszerzania wiedzy na temat istoty czynnej asysty i pracy ergonomicznej oraz profesjonalnej obsługi Pacjenta. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji. Jej cechą charakterystyczną jest nieustanna potrzeba doskonalenia się. W listopadzie 2014 r. podczas zebrania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w Instytucie Stomatologii w Łodzi, miała przyjemność wygłosić wykład nt.Profesjonalna wizyta higienizacyjna. Wykładowca na sesji dla asystentek i higienistek stomatologicznych towarzyszącej 11 Sympozjum Central European Implant Academy w 2015 r. w Krakowie. Na co dzień przeprowadza zabiegi z zakresu higieny, profilaktyki i opieki pozabiegowej pamiętając o zasadzie „Pacjent świadomy, Pacjentem zmotywowanym”. Wykładowca w Policealnej Szkole dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych w Łodzi. Od 2015 r prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla asystentek i higienistek stomatologicznych. W wolnych chwilach prowadzi zajęcia z zakresu higieny jamy ustnej w przedszkolach i szkołach podstawowych. Praca jest jej pasją, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem pragnie się z Państwem podzielić podczas swoich wykładów.